Orkiestra dęta z Pakoszówki

Orkiestra kultywuje wieloletnie tradycje, skupia trzy pokolenia muzyków. Jest jedyną orkiestrą dętą działającą na terenie LGD Dolina Sanu i Gminy Sanok. Ubogaca święta państwowe, kościelne oraz różne wydarzenia kulturalne. W swoim repertuarze mają muzykę patriotyczną, poważną, ale i rozrywkową, czyli fantastyczne aranżacje znanych przebojów polskich i zagranicznych. Koncerty Orkiestry Dętej z Pakoszówki to rewelacyjne doświadczenie artystyczne dla wszystkich miłośników dobrej muzyki. Orkiestrę prowadzi Pan Szymon Kielar.

Orkiestra Dęta z Pakoszówki w zeszłym roku obchodziła Jubileusz 90-lecia istnienia.  Z tej okazji Orkiestra została odznaczona Medalem Złotym „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, nadanym przez Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie.

Historia Orkiestry Dętej OSP Pakoszówka

Historia powstania i działalności artystycznej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce sięga roku 1921. Obecnie, w Orkiestrze w Pakoszówce swoje umiejętności doskonali 35 młodych muzyków pod batutą kapelmistrza Szymona Kielara.

Orkiestra bierze udział w wielu uroczystościach organizowanych przez lokalne samorządy, stowarzyszenia i instytucje. Dużym sukcesem orkiestry jest to, iż w zasadzie cały jej skład osobowy, od samego początku to mieszkańcy Pakoszówki.

Orkiestra może się także pochwalić swoją unikatową, bezcenną monetą o nominale „Jednego Pakosza”. Staraniem Zarządu  Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce z okazji Jubileuszu 90-lecie istnienia wybito pamiątkową monetę o nominale „Jeden Pakosz”.