Kapela i zespół ludowy LISZNIANIE

Zespół ludowy Lisznianie powstał w 2001 roku, w Lisznej koło Sanoka. Założycielem był Józef Mleczko, który przez kilka kolejnych lat prowadził zespół jako jego kierownik. Zasłużonym członkiem jest również Edward Filipczak, który od początku dbał o podtrzymanie dawnych tradycji, muzyki ludowej.

W skład zespołu wchodzi kapela instrumentalna oraz zespół śpiewaczy, które w swoim repertuarze prezentują głównie dawne melodie i piosenki z okolic Sanoka, muzykę karpacką oraz pieśni biesiadne. Zespół występuje na imprezach oraz uroczystościach świeckich i kościelnych, organizowanych na terenie gminy i Podkarpacia. Bierze udziałw przeglądach konkursowych pieśni i muzyki ludowej. Zespół może pochwalić się wieloma zdobytymi wyróżnieniami i nagrodami. Jednym z ważnych osiągnieć wyróżniających zespół, był koncert w sali kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. Na swoim koncie Lisznianie mają również występy za granicą w zaprzyjaźnionych miastach na Słowacji oraz Ukrainie.

Zespół w dotychczasowej karierze nagrał dwie płyty i nadal pracuje nad rozszerzeniem swojego repertuaru.

Lisznianie 2

Obecnie w skład zespołu wchodzi:

Kapela instrumentalna:
Krzysztof Stączek- akordeon,  Agnieszka Dusznik- skrzypce, Zenon Maślak- skrzypce, Edward Filipczak- klarnet, Stanisław Wojnarowski- klarnet, Czeluśniak Witold- kontrabas

Zespół śpiewaczy:
Anna Styś, Janina Ryniak, Joanna Zając, Lucyna Baran, Lidia Skórka, Jerzy Styś

Kontakt: Witold Czeluśniak – 605 356 152