XX Dożynki Województwa Podkarpackiego

W niedzielę 13 września 2020r. w Zawadzie k.Dębicy odbyły się XX Dożynki Województwa Podkarpackiego. Gminę Sanok reprezentowała grupa dożynkowa ze Strachociny.

 

Jubileuszowe dwudzieste dożynki wojewódzkie połączone były z uroczystościami z okazji stulecia koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie.Uroczystej eucharystii przewodniczył Kardynał Stanisław Dziwisz.  Gościem specjalnym była Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.W dożynkowych uroczystościach wzięła udział Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart              i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Po Mszy Św. na scenie obok sanktuarium miał miejsce obrzęd przekazania i dzielenia chleba.

Na dożynki do Zawady  przywieziono ponad 100 wieńców z całego województwa.

Uroczystość w Zawadzie zorganizowana była pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.