Świątecznie i wiosennie w świetlicach WDK w Jurowcach, Kostarowcach, Płowcach i Prusieku

Początek wiosny oraz zbliżające się Święta Wielkanocne zainspirowały dzieci ze świetlic WDK do wykonania dekoracji wiosennych oraz kolorowych pisanek.

Dzieci w różnym wieku, pracowały nad pisankami, wykonanymi techniką dowolną na bloku technicznym. Pojawiły się pisanki malowane farbami, wyklejane bibułą, z doklejaną kolorową gąbką oraz te najtrudniejsze w wykonaniu z elementami quillingu, stworzone przez dziewczynki ze starszych klas szkoły podstawowej. Wśród dekoracji królował recycling twórczy czyli tworzenie ozdób między innymi z rolek po papierze toaletowym, dzieci wykonały kolorowe koguciki, wiosenne drzewa oraz sowy. Tak przygotowane dekoracje ozdobiły wnętrza świetlicy, zrobiło się barwnie, kolorowo i świątecznie. Najmłodsi uczestnicy zajęć świetlicowych udekorowali gazetkę ręcznie wykonanymi żabkami, biedronkami oraz bocianami. Teraz w świetlicach naprawdę widać, że wiosna jest z nami, a święta zbliżają się wielkimi krokami.

Spotkania zostały zrealizowane w świetlicach środowiskowych w WDK Jurowce, WDK Kostarowce, WDK Płowce oraz WDK Prusiek w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Sanok. Inicjatorką przedsięwzięcia była Katarzyna Popowicz – prowadząca na co dzień zajęcia w świetlicach.