Konkurs czytelniczy – ,,Skarb Piratów”

Biblioteki Gminne Gminy Sanok zorganizowały dla swoich czytelników konkurs  SKARB PIRATÓW. Impreza miała na celu zachęcanie do korzystania ze zbiorów bibliotek, popularyzację czytelnictwa oraz kształtowanie zasad fair play w rywalizacji sportowej. Konkurs odbył się dnia 3 czerwca 2015 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Trepczy.

Trzy osobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące książki „ Akademia Pana Kleksa ”, wybierały przedmioty ze skrzyni skojarzeń, układały zdania z rozsypanki wyrazowej oraz uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych.

Drużyny obowiązywał strój piracki, który podkreślał charakter imprezy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe a biblioteki pamiątkowe dyplomy.

Zabawa była świetna a drużynom pirackim, kibicowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trepczy.