Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /wp-content/languages/pl_PL.php:1) in /wp-content/themes/luxuryinn/functions.php on line 19

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /wp-content/languages/pl_PL.php:1) in /wp-content/themes/luxuryinn/functions.php on line 19
NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

Za nami jubileuszowe X Noworoczne Kolędowanie organizowane przez Wójta Gminy Sanok i Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku. Tym razem odbyło się w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach.

 

Niedziela 28 stycznia 2018 roku upłynęła, więc licznie zgromadzonej publiczności przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, kapela i zespół ludowy Lisznianie, zespół muzyczno-obrzędowy Pakoszowianie oraz kapela ludowa Kamraty. 

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk Pani Anny Hałas– Wójta Gminy Sanok,   pamiątkowe dyplomy i statuetki.

 Jak co roku, na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć kolędowania z publicznością. Celem tej cyklicznej imprezy jest przecież kultywowanie pięknego zwyczaju śpiewania kolęd i pastorałek- nie tylko  najpopularniejszych, najbardziej znanych ale również tych najstarszych,  dawno zapomnianych.

Chociaż, jak brzmią słowa jednej z kolęd: „przygasł świąteczny gwar…” i wróciliśmy do codziennych obowiązków, to Noworoczne Kolędowanie pozwoliło nam powrócić, choćby myślami do tego niezwykłego czasu i przez chwilę znowu poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.