Modele din dopuri de pluta

– Dopurile DIN Pluta pot fi imbinate astfel incat sa obtii si o Masca pentru o masuta de cafea sau pentru un DULAP pe care se ITI asezi bauturile DIN bar. Cu o suprafata de sticla PE deasupra, efectul Vizual este mai puternic. Dacă ați Consumat o sticlă de vin să nu aruncați dopul. Dopurile de plută nu sunt inutile, ELE pot fi reutilizate și în Alte scopuri ca de exemplu ghivece pentru Flori, decorarea unui perete, mobilier DIN dopuri, Ornamente și Alte obiecte utile. Cu aceste dopuri puteți creea adevărate obiecte de artă Dacă le mai adăugati și Alte Elemente de decor, Elemente Care le VOR Personnalisat și le VOR da o întrebuințare diferită. În prezent, pentru cele mai multe sticle de vin din lume se utilizează Pluta. Este primul Material Care a fost folosit pentru proprietățile vente: fiind rezistent la umiditate și Elastic, poate Izola Vinul de agenți externi, iar microporozitatea naturală permite schimbul de gaze. Pluta este și un Tip de matériel care permite Vinului să Trăiască și să se maturizeze în sticlă de-a lungul timpului. Pluta este un matériau impermeabil Care se obține DIN arborle de plută. Grație rezistenței vente Dar și impermeabilității, Pluta este folosită pentru o varietate de produse, cele mai Comune dintre ele fiind dopurile de vin, șampanie, etc. FITI Creativi si Tede mai multe modele de aranjare pana cand sunteti multumiti de rezultat. Daca observations ca dopurile nu se potrivesc in perimetrul bazei, puteti sa le ajustati dimensiine cu ajutorul cutterului. Lipiti apoi dopurile.

Pentru Vinuri liniștite Sitiera dopurile clasice DIN plută naturală, care pot fi folosite pentru toate tipurile de vin (mai ales pentru cele DIN catégoria Premium, Care se doresc a fi învechite) și ALE căror proprietăți sunt énumérer mai sus. Dopul tehnic Natural, foarte stabil și rezistent, este alcătuit dintr-un Corp CILINDRIC DIN PULBERE sau micro-granulateurs de plută comasată și câte un Disc de plută naturală la fiecare capăt. Dopul DIN plută naturală colmatată este un DOP de plută naturală cu un Strat de PRAF de plută Care îl astupă pentru o capacitate de etanșare mai mare. Cu dopurile DIN sticlă, închizi și deschizi ușor sticla de vin ori de câte ori vrei, fără să mai folosești tirbușonul.