Modele de tort cu papagali

Papagali ademeniți cu semințe Într-un parc DIN Londra. Foto: Florin Feneru „voiam să hrănesc veverițele, țineam mâna întinsă cu alune, chemându-le, Dar, surpriză, m-am trezit că un papagal mi-a aterizat în palmă. Papagalii au crezut că e ceva pentru EI și au venit nechemați. PE urmă le-am dat și Lor pâine. Nu se temeau Absolut deloc „, povestește Ana-Maria V. Papagalii prăzulii pripășiți în Parcul Tineretului DIN București au trecut cu bine iarna grea. Sunt șase, câți erau și în toamnă. Cu penajul Lor de Păsări DIN Țările Calde, au ținut piept unei serii Lungi de zile geroase. În noaptea dintre 9 și 10 Ianuarie, de pildă, temperatura DIN Capitală a si la moins 22 de grade Celsius. «Iarna, vrei, nu vrei, găsești acolo și papagalii Micul Alexandru – Psittacles krameri. Pentru că sunt mai mari și au ciocul Acela puternic, păsările MICI le știu de Frică. Imediat ce se Pun EI PE hrănitoare, cele MICI își UAI viteză. Când nu sunt la hrănitoare, îi Vezi PE insulița Plopilor.

Eu îi filé acum Insula Papagalilor „, explică Bufnilă. Colivia cu aspect Antic noble este căsuța perfectă pentru Pasărea dumneavoastră! Frumoasa si Practica. Foarte multumit de produs si de promtitudinea livrarii!! Trei i s-au arătat PE 6 Martie și fotoreporterului PressOne Lucian Muntean, PE insulița cu plopi și PE malul de Vizavi. Unul i-a şi cântat. Cercetătoarea a înfiinţat o fundaţie ce poartă numele prietenului EI înaripat-„la Fondation Alex”-ce sont ca SCOP derularea studiilor asupra capacităţilor cognitive şi de comunicare ALE papagalilor. Astăzi, Irene Lucrezia în cadrul Fundaţiei cu Alţi Doi papagali DIN specia lui Alex, Griffin şi wart, însă niciunul nu a ajuns la Decker acestuia. Alex stăpânea o varietate de concepte, fiind capabil să recunoască Cinci forme, şapte Culori şi să numere pana la 8. Inteligenţa sa îi permitea să utilizeze cuvintele şi conceptele cunoscute cu referire la peste 100 de obiecte DIN laborator, putând să le identifice, să spună DIN ce categorie fac parte, câte obiecte i se arătau sau chiar să solicite sau să refuze un obiect anume. „L-am învăţat PE Alex încă de la început să eticheteze obiectele pe care şi le Dorea. Era coordina să înveţe Cuvântul «cheie», pentru că o Voia ca să se scarpine cu EA, sau Cuvântul «lemn», pentru că îi plăcea să-l mestece. Dorinţa de a obţine un anumit obiect îl motiva să reţină denumirea acestuia „, un explicat Pepperberg. .

Ultimul mesaj al lui Alex pentru Irene a fost alcătuit DIN cuvinte Calde, pe care acesta i le adresa în fiecare seară: „sois sage. Je t`aime. On se voit demain» («să FII Bună. Te Iubesc. Ne Vedem mâine „). Un moment INEDIT a făcut-o PE Pepperberg să descopere că Alex Era capabil să înţeleagă conception „Zero”. „La un moment dat, Când am repetat experimentul Cu, en pe care se găseau 3, 4 şi 6 obiecte de Culori diferite, Alex mi-a oferit un răspuns ciudat la întrebarea «Care culoare trei?».